Olle Gabriella
Okleveles szülész-asszisztens
Szakmai tapasztalat
2005-2012
Dunaszerdahelyi Kórház és Poliklinika, Szülészeti-nőgyógyászati osztály
2005
Dunaszerdahelyi Kórház és Poliklinika, Aneszteziológiai és intenzív terápiás osztály (OAIM)
2003-2004
Egyetemi Kórház és Poliklinika, Pozsony, Ružinov - II. Szülészeti-nőgyógyászati klinika
Tanulmányok
2012
Vöröskereszt, Pozsony - Elsősegély oktató
2010-2016
Szlovák Egészségügyi Egyetem, Pozsony, Közegészségügyi kar
2007-2008
Szlovák Egészségügyi Egyetem Pozsony, Okleveles felkészítés pszichoprofilaktikus szülésfelkészítés szakban
2000-2003
Egészségügyi Szakközépiskola, Strečnianská, Pozsony, Felsőbb fokú szakmai képesítés, szak: okleveles szülész-asszisztens
1996-2000
Magyar Tannyelvű Egészségügyi Szakközépiskola Dunaszerdahely, szak: általános nővér
Mit jelent a pszichofizikai szülésfelkészítés
A pszichofizikai szülésfelkészítés értelme abban rejlik, hogy felkészíti a várandós nőket arra, hogy pszichikailag és fizikailag is megbirkózzanak a szervezet leterheltségével a terhesség alatt, és megtanítja őket együttműködni a szülés alatt. Azok a hölgyek, amelyek a terhesség alatt részt vesznek pszichofizikai szülésfelkészítő körökben, átfogó ismereteket szereznek a szülésről, csakúgy, mint útmutatásokat különböző helyzetek kezelésére, amelyek a szülés alatt előfordulhatnak. A jövendő szülőnők megismerkednek a helyes táplálkozással, öltözködéssel, a fokozatos súlynöveléssel, a túlságos súlygyarapodás káros következményeivel. A vezetővel való gyakori kapcsolattartás és a megfelelő utasítás által az esetek egy részében elkerülhetők különböző terhesség alatti komplikációk. A pszichoprofilaxián belül azzal is foglalkozunk, mit tegyenek a várandós nők szülés után –hasra fordulás, speciális szülés utáni gimnasztikai gyakorlatok végzése, elasztikus hasat tartó övek használata miért ellenjavallott, mert a petyhüdt hasizomzat – mivel nincs használva – még jobban elernyed.
Ezen kívül foglalkozunk még az újszülött táplálkozásával, hangsúlyt fektetünk a szoptatás fontosságára és a jövendő anya szoptatásra való felkészítésére.
A várandós nők szisztematikus felkészítése a szülésre segíti lerövidíteni a szülés időtartamát, megtartani az állapotos nők jó lelki állapotát és csökkenteni a koraszülések százalékát, nagy mértékben csökkenti a derékfájás és az alsó végtagi ödémák előfordulását és elősegíti a belek sokkal jobb perisztaltikáját.
|